
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.9 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 100 mA |
| Output Type | TTL |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Supply Voltage | 30 V |
| Min Supply Voltage | 2.5 V |
| Power Dissipation | 500 mW |
| Response Time | 180 ns |
| Number of Channels | 1 |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 72 dB |
| Operating Supply Current | 3.5 mA |
| Input Bias Current | 130 nA |
| Quiescent Current | 3.5 mA |
| Max Supply Current | -2 mA |
| Nominal Supply Current | 3.5 mA |
| Input Offset Voltage (Vos) | 5 mV |
| Voltage Gain | 92.04 dB |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$2.31515
Ext.Price$2.31515
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.31515 | $2.31515 |
| 10 | $1.73978 | $17.39780 |
| 25 | $1.59616 | $39.90400 |
| 50 | $1.53604 | $76.80200 |
| 100 | $1.47818 | $147.81800 |
| 300 | $1.42250 | $426.75000 |
| 500 | $1.36892 | $684.46000 |
| 1000 | $1.31736 | $1317.36000 |
| 3000 | $1.26774 | $3803.22000 |
| 5000 | $1.21999 | $6099.95000 |
